Doporučujeme zhlédnout též průběžně aktualizovanou fotogalerii z tábora.

30.6.- 0. den

Dnes jsme se sešli se skauty na vlakovém nádraží před 12 hodinou. Cesta na tábořiště utekla jako voda. Po rozkoukání na tábořišti si kluci sami sestavili podsady v kterých se následně zabydleli. S vydaným vedrem které nás unavovalo jsme bojovali častým koupáním. Těšíme se, co zajímavého klukům přinese následující den.

1.7.- 1. den

Pršelo. Ale optimismus nám zůstal. Průtrž mračen, jako přišel dnes, jsme na tábořišti dlouho neviděli. Naštěstí nic neplave, ani není nijak promočené. :) Dopoledne si kluci vyzkoušeli práce žurnalistů při předávání zpráv. Po té jsme "lovili Enta", aby jsme si mohli večer užít zahajovací oheň. Po dobrém obědě jsme mezi přeháňky dále zvelebovali tábořiště a v dalším programu  si skauti zažili úvod do dlouhodobky. Zatím jsme bez nehod a bolístek, snad to tak bude i nadále.

2.7.- 2. den

Ráno si skauti budovali železniční společnosti a vyzkoušeli si obchodování po celé evropě. Během dopoledne se včerejší počasí umoudřilo a vykoukla na nás konečně modrá obloha. Po vydatné hře jsme se posílili smaženým květákem, který dětem přes počáteční nedůvěru chutnal. Odpoledne jsme se zaměřili na finální zkrášlení tábořiště, stavbu pece a renovaci kárky. Novou kárku nám mohou závidět v širokém okolí. Největší bahňák byl dnes Jony. Po celý den děti díky hře "kostka" musely nosit vybrané obleky, které byly nápadité.

3.7.- 3. den

Dnes se nám moc fotek zaznamenat nepovedlo. Ráno kluci předvedli, že mají více síly než jsme si mysleli. Odvedli neskutečnou práci při tahání větví z lesa. Pokusili jsme postavit pec, ani napodruhé se nám bohužel nepovedla. Začali jsme plnit skautské stezky a poté si kluci vyrobili památeční lžičky.

4.7.- 4. den

Ráno nás navštívil tým bobistů z Jamajky, a abychom je přivítali, dali jsme si tématický bobový biatlon. Kluci si postavili vlastní boby a pak na nich jeli závod. Odpoledne si pak vyzkoušeli podnikání, a z počáteční investice vybudovali restauraci s langoši. Při večerním nástupu jsme zahájili velmi speciální program, výměnu rolí - až do zítřejšího večerního nástupu si oni vyzkouší roli roverů, roveři vedoucích, a vedoucí se vrátí do dětských let.

5.7.- 5. den

Den obráceně. V tomto duchu se nesl celý den. Ráno jsme měli brigádu, kde si skuteční skauti vyzkoušeli organizaci a poté jsme si společně zahráli fotbal. Odpoledne po obědě jsme vyzkoušeli, jaké to je zatípnout budík a spát, jelikož se nám protáhl poledňák. Po svačině jsme zprovoznili světla na záchodě, naštípali dřevo a dodělali co bylo potřeba. Kvůli bezpečnosti jsme bohužel museli odlehčit břízu pod dubem, aby se nevyvrátila. Úspěchem bylo i povedené vypálení pece. Na konec dne k nám dorazila dlouho očekávaná vlčátka, která na tábořiště přinesla plno energie a nadšení do táboření.

6.7.- 6. den

Budíček začal již okolo páté ráno, kdy vlčátka plná energie vyskočila ze svých spacáků a budila úplně všechny :) Po snídani si skauti vyzkoušeli plánování továrny na kadibudky a zjistili, že není úplně snadné dělat kompromisy. Zatímco se vlčátka stala dračími jezdci - každý dostal svého vlastního dráčka. Odpoledne jsme se všichni vydali do Kamenného Malíkova tvořit z přírodních materiálů obrazy okolního světa. Před večeří jsme si společně zazávodili a zasázeli na koníčky.

7.7.- 7. den

Dnes jsme poprvé i s vlčaty odvedli pořádný kus práce při tahání větví. Skauti si poté zasportovali a vlčata si splnily dalších pár bodů ve svých stezkách. Po výborném obědě nám trochu sprchlo, ale na odpolední etapu vlčácké dlouhodobky, při které se vydaly za lexikonem, už bylo hezky. Skauti nám ve svých volebních programech slíbili dálnici z Malíkova do Bednárečku a tak se ji pokusili přes odpoledne postavit.

Omlouváme se, ale fotograf náhle chytil rýmičku, tudíž dnes nejsou žádné fotky.

8.7.- 8. den

Od rána až do oběda si všechny děti zahrály zážitkovou hru založenou na spolupráci a komunikaci. Úspěšně opravily loď se kterou narazily do asteroidu a zvládly náročný úkol. Po obědě sme si společně zahráli baseball. Vlčata se snažila urychlit svůj postup ve stezkách, aby to stihla před zítřejším slibovým ohněm a skauti se naučili zase něco nového ze skaustských dovedností.

9.7.- 9. slibový den

Ráno si skauti zasportovali při kriketu a vlčata se vydala za džinem jako další část jejich dlouhodobky. V druhém dopoledním programu se děti vrhly na přípravu scének pro rodiče. Máťa, Páťa, Tobi si před obědem dodělali stezky, aby mohli večer slibovat. Po jídle a poledním klidu se děti šli zahrát strategickou a diplomatickou hru. Ve druhém odpoledním programu sme se naladili do klidné nálady a skauti si s Dandou vyrobili zbrusu novou táborovou kolekci bot.

Na konci dne sme se sešli u slibového ohně, kde si svůj vlčácký slib složili Máťa, Páťa a Tobi a svůj roverský slib  složili Brambora a Vlaštovka.

10.7.- 10. den

Po snídani jsme společnými silami přesunuli velké množství větví. Po svačině se děti vrhly na tradiční oddílovou hru Matylda. Před obědem a o poledním klidu vyřezali z kůry lodičky které po poledňáku prošli soutěží krásy a poté poměřily síly ve velkém závodě. Před večeří si skauti zahráli fotbal a vlčátka po dlouhé cestě dorazila za džinem, kde rozluštila všechny jeho hádanky a zjsistila kde se nachází jejich draci.

11.7.- 11. den

"Vstávejte." Ozvalo se z úst vedoucích ve 4 ráno do podsad skatů. Skauti se vydali na netradiční zážitek v podobě pozorování východu slunce, který si řádně užili. Dopoledne vlčátka měli závěrečnou etapu, v které získali zpet své dráčky. Skauti mezitím dospávali ranní deficit spánku. Odpoledne se skauti vydali na náročný výstup na horu K2, kde museli předvést mnoho zkušeností. Vlčata si odpoledne vyzkoušela vedení programu pod vedením brášky Adama a Kuby, kteří si museli vyzkoušet zorganizování hry do stezky. Na večer nás navštívila návštěva ze střediska, která si pro nás připravila mezioddílovou hru.