Desítka - 10. skautský oddíl České Budějovice

17.12. 00:33 Klíště
Plán akcí na 2018
31.08. 18:32 Dan
Rozpis na podzim 2017 je tu!
15.02. 14:35 Klíště
Na webu se budou objevovat zápisy do oddílové kroniky. Začínáme s Vánoční výpravou.
11.12. 21:23 Klíště
Fotky z Vánoční výpravy
12.09. 20:54 Klíště
Pár fotek ze Skautské LEGOpouti 2015

Podpořili nás
Nadace ČEZ
Adresa na klubovnu
10. oddíl ČB
Dobrovodská 120, Suché Vrbné
České Budějovice

Doporučujeme zhlédnout též průběžně aktualizovanou fotogalerii z tábora.

Pozor, letos je potřeba jet jinudy a parkovat jinde. Následujte instrukce ve fotogalerii a cedule na místě.

2.7.

Dnes byl náš 1. celý táborový den. Během první hry děti zachraňovali pohádkové postavy. Jako nejlepší zachránci se osvědčili Jonáš se Syslem. Dále nás čekala spousta práce se stavbou ohně a doděláváním táborových staveb. Náš zahajovací oheň byl příjemným zakončením dne. Během ohně jsme dětem vyprávěli veselé historky z dob, kdy jsme byli mladí skauti.

3.7.

Kluci se během dopoledne pěkně zapotili při luštění skautského citátu od Jiřího Menzela. Vtipné kostýmy, které přitom nosili, jim určila Kostka. Odpoledne si poprvé vyzkoušeli bojový systém dlouhodobky, při kterém bohužel přišli o všechno zlato, které vybrali na daních ze skotských vesnic.

4.7.

Ráno si kluci zahráli frisbee, ve kterém se předvedl Bobek, který chytil neskutečný disk, v souboji se zkušeným Hellprem. Před obědem si zopakovali základy zdravovědy. Velkým závěrem dnešního dne byla hra na náměty filmu "Trosečník", kde kluci předvedli dovednosti při náročných úkolech. Nejzkušenějším trosečníkem se osvědčil Vlaštovka.

5.7.

Dnešek byl pro kluky velice náročný. Ráno vedli statečnou bitvu při obraně Yorku před skoty, útok ale bohužel neodrazili. Každý si odnesl válečné šrámy na těle, ale všichni to brali bojovně. To už k bitvě patří. Odpoledne pak bylo zpestřeno již tradiční návštěvou holek z pražského oddílu, při které všichni zažili, jaké to je si vydělat na živobytí, jak peníze rozmnožit a jak si to za ně pořádně užít.

6.7.

Ráno jsme zahájili pracovně úklidem větví po spadaných stromech. Pěkně jsme si mákli, zbyla po nás pořádná hromada. Pak si kluci vyrobili vlastní lapač snů na výzdobu stanu. Po prodlouženém poledním klidu jsme hodinu trénovali nepřímou masáž srdce hnětením těsta na pizzu – těsto nepřežilo, ale pizza byla výborná. Kostka dnes určila, že se skauti utkali v soutěži Kamenný Malíkov má talent!

Vlčátka dorazila v pořádku, po cestě stihla sníst skoro všechny sladkosti, které jste jim nabalili Hned večer jsme zahájili dlouhodobou hru návštěvou Dětské Císařovny ve Slonovinové Věži.

7.7.

Dnes skauti pěkně mákli na brigádě pro obec Malíkov. Je radost vidět, že práce klukům jde od ruky. Odpoledne si konstruovali auta a jezdili závody. Vlčata se dopoledne zabydlovali a vyráběli jmenovky. Odpoledne měli další část dlouhodobky.

8.7.

Dnes si skauti poprvé na táboře zahráli baseball proti vedoucím. Nutno říct, že kluci se dost přes rok zlepšili a dali vedoucím zabrat. Po obědě se skauti vydali do Londýna(puťák), aby vydali Wollise před soud. Vlčátka si dnes zkoušeli vyrábět bubliny, poté se učili vlčácké moudrosti. Jelikož skauti odešli, vlčata si museli večeři uvařit sami. A zadařilo se.

9.7.

Ráno vlčata vyrazili k rybníkům se vykoupat a také za brigádou, kterou zvládli na jedničku. Odpoledne vlčata byla v rámci dlouhodobky u poustevníků a zachraňovali Falka. Skauty přepadla skotská hlídka během oběda, které se dovedli ubránit a tak mohou dál putovat s Wollisem k soudu. Nohy je již dost bolí, ale zatím putování statečně zvládají.

10.7.

Ráno jsme se vzbudili do pochmurného deštivého dne. Vlčata si dopoledne vyzkoušeli práce v kuchyni. Největší silák byl Kajmanka, při výpravě pro vodu. Před obědem doputovali skauti zpátky do tábořiště. Odpoledne vlčata měli další část dlouhodobky, kde se snažili dostat do Sandonorica. Skauti při této etapě pomáhali a poté si pomalovali své nové plecháčky.

11.7.

Dnešní den bohužel paprsky slunce také nepřinesl. Vlčata si vyzkoušeli improdivadlo, kde největší šoumen byl Máťa. Skauti si zahráli odvetu baseballu. Odpoledne byla příprava slavnostního slibového ohně. Večer složil vlčácký slib Beton, Jonáš, Kuba, Adam a skautský slib bráška Žloutek.

12.7.

Ráno skauty vzbudil kat, který pronesl soud Wollise a sťal mu hlavu. Během dopoledne se skauti probojovali poslední závěrečnou etapou, kde dobývali Anglii. Vlčata cvičili dramatické umění. Odpoledne šli skauti porovnávat síly s kalamitou vzniklou lýkožroutem a vlčátka měla také poslední etapu dlouhodobky, kde zabíjeli Morka, který ovládal Nicotu.

13.7.