0. den - příjezd

Děti se ač v malém počtu ale plny očekávání sešly na nádraží, zatímco vedoucí ještě dokončovali stavbu tábořiště. Na děti zbyla už jen stavba jejich stanů. Tentokrát máme na táboře několik psů, tak jsme si o nich něco pověděli, aby bylo soužití co nejpřínosnější pro obě strany. Večer jsme si dali ještě spikeball, a v dobré náladě se uložili ke spánku.

1. den

O prvním celém táborovém dni jsme toho stihli mnoho. Dokončili jsme dodělávky na tábořišti, zahájili dlouhodobku a trochu si zaběhali při stavbě skautské osobnosti. Při dlouhodobce kluci ukázali své skvěle připravené kostýmy, které předčily naše očekávání. Soutěž o Zlatý srp vyhrál Dominik. Večer jsme oficiálně zahájili tábor ohněm.

2. den

Hubnutí se vedoucím nedaří. Dnes jsme si k obědu dali řízek s brkaší, a málem jsme se poprali o Sašův řízek – Saša se totiž rozhodl splnit zkoušku třech orlích per, a dnes nemůže ani jíst ani mluvit. Kluci dnes postavili hráz a pak se vyblbli při frisbee, aby se pořádně zpotili a mohli ji vyzkoušet při mytí. Celý den jsme topili, abychom si mohli dát večer všichni pořádnou táborovou saunu – a bylo to super.

Zdravotní obtíže se nám zatím vyhybají. Jen Kozlíkův krk od příjezdu bolí, ale není to nic vážného.

3. den

Dnes při nástupu úspěšně Saša splnil první dvě části zkoušky třech orlích per, a to hned na první pokus. Dopoledne skauti poznávali zeleň okolo našeho tábořiště, kde si vedl nejlépe Bobek. Druhou dopolední a první odpolední část se konala tradiční hra Matylda. Některé lodě připomínali spíše ponorky, ale nakonec všechny lodě dopluly do cíle. Před večerem jsme si vyzkoušeli batikování triček. Na závěr dne jsme překonali svůj strach v noční stezce odvahy.

4. den

Dnes jsme se probudili do krásného slunečného dne. Ráno jsme zabili dvě mouchy jednou ranou - čistili popadané stromy z lesa a začali nahřívat kameny na večerní saunu. Pak nám návštěva ze střediska, Dukát a Bonbon, pověděli něco o našem středisku a něco málo z historie českobudějovického skautingu. Odpoledne nás navštívil sousední skautský tábor oddílu z Prahy. Obstarat zázemí a jídlo pro trojnásobek běžného stavu lidí na tábořišti byl úkol pro nás, holky zajistily program pro děti. Jedním ze zajímavých výstupů byly oslavné ódy na Romana a jeho jídlo. Jeden příklad za všechny:

Romane, Romane,
jak skvěle ty vaříš nám,
pokaždé si pochutnám.
Jak je mi po tom jídle krásně,
vždy se mi chce skládat básně.
Každé ráno ty nám spásně,
skvělou krmí laskáš dásně.
Roman vesele z kuchyně vám mává,
z tábora čekání na jídlo se stává.

Líbí se nám, jak Vlaštovka z vlastní iniciativy pomáhá ostatním členům tábora.

5. den

Dnes jsme si pokusili vstát a jít se podívat ještě za tmy na východ slunce, bohužel jsme se podávali pouze na mraky. Poté jsme si zahráli baseball, kde až do posledních odpalů nebylo jasné, kdo vyhraje. Zápas skončil vyrovnaným skóre 32:11. Polední klid plynule přešel do plnění stezek. Nováčci se do toho pořádně opřeli, tak jim držte palce, ať stihnou celou nováčkovskou zkoušku do slibového ohně. Před večeří děti plavily stavební materiál na stavbu palácu. Před večeří dorazila vlčata, která ihned otočila tábor vzhůru nohama. Při večerním ohni jsme zahájili dlouhodobku pro vlčata s padající hvězdou.

6. den

Dnes jsme zahájili tábor vlčat slavnostním ohněm, který jsme ráno postavili. Celý den bylo krásně, takže skauti se vydali na odpoledne k rybníkům, aby mohli ukázat, jak umí plavat. Vlčata mezitím pořádně vyzkoušela hloubku v řece a zahájila dlouhodobku prvním setkáním s Hvězdou.

7. den

Vlčata se učí plavat a dělají pokroky. Dnes si Brambora jako první na táboře splnil nováčkovskou zkoušku. Velmi nás překvapuje Máťa, který oproti minulému roku jí bleskurychle. Vlčata během hry našli nemocnou kunu, kterou se vedoucím podařilo odchytit a během odpoledne si jí odvezli záchranáři zvířat. Skauti dnes poznali malebné okolí při puťáku v rámci dlouhodobky.

8. den

Skauti si dnes po ránu zahráli jednu z nejtěžších her, zážitkovou hru Trifidi kde zazářil Kozlík. Poté si zahráli AZ Kvíz. Odpoledne si vyzkoušeli simulaci různých zranění, které zvládli obstojně ošetřit. Vlčata dnes lovili Pokémony, dokázali si uvařit čaj na vlastoručně udělaném ohni. V rámci dlouhodobky se jim podařilo přelstít zlého čaroděje.

9. den

Po včerejší redakční uzávěrce, jsme vyrazili k holkám na noční přepad. Utvořili jsme si primární i sekundární cíle, z nichž jsme všechny na 100% splnili. Ráno jsme si protáhli budíček. Celý den se nesl v duchu Slibového ohně. Během odpoledne si kluci zkrášlili nová trička, tentokrát metodou savování. Výsledky nás opravdu potěšili. Tou dobou, v rámci dlouhodobky, se vlčáci utkali s piráty, po boku kapitána Shakespeara. Máme radost z toho, že z Betona roste pořádná opora mladším vlčatům. Závěr dne patřil Vlaštovkovi, Bramborovi a Syslovi, kteří se rozhodli složit skautský slib a tím vstoupili do řad skautů.

10. den

Dnes vlčata pokračovala v zachraňování hvězdy. Během toho, se však malému Páťovi podařilo šlápnout do vosího hnízda a dostat tři žihadla. Páťa byl však statečný a zvládl to bez problémů. Během odpoledne si skauti zahráli novou velkou hru na motivy ze seriálu The hundred. Velkou událostí pro nás je, že odedneška s námi na táboře není žádná holka. Deštivé počasí se nám prozatím daří zvládat.

11. den

Dnes jsme den zahájili poslední brigádou tohoto tábora. Před oběděm jsme ještě stihli si vyzkoušet stílení z luku, vzduchovky či foukačky. Odpoledne vlčata lovila divoká zvířata a skauti trénovali mozkové závity v luštění šifer. Chválíme Máťu za boj se strachem z vody. Zásoby sladkostí dosáhly nuly, rodiče jsou očekávání.