Pokusíme se i letos zprostředkovávat zážitky z tábora formou krátkých příspěvků s tím nejdůležitějšim nebo nejvtipnějším, co se za den událo.

0. Táborový den: Příjezd

Všichni dorazili na místo v pořádku, a po několika úmorných hodinách stavby stanu dokonce mají i kde spát. Večer už jsme jen stihli zahájit dlouhodobku a pomalu jít do postele.

Protože jsme měli k večeři fazole a máme zbrusu nové záchody, všechny nás rozesmála Romanovo hláška: "A kolik je tam těch záchodků? To bude normálně hra o trůny!"

1. Táborový den

Jídlo bez profi kuchařů se zatím daří udělat jedlé, ale ten rozdíl je znát. Věříme, že se to v průběhu zlepší. Večer jsme oficiálně zahájili tábor zahajovacím ohněm, který postavil Dominik.

Největším objevem dne se pro děti stalo, že mokré dřevo v kamnech nehoří.

2. Táborový den

Za dnešek jsme stihli zvýšit hráz a rozjet turnaj ve Spikeballu. Jinak si tábor užíváme ve volnějším tempu a v krásném počasí odpočíváme pod dubem nebo u vody.

Ve fotogalerii můžete vidět výtvory kluků na téma "Z opice skautským vedoucím". Zatím se nám nějak nedaří nahrávat fotky, tak snad se to v příštích dnech zlepší.

Zatím nemáme žádná vážnější poranění ani další potíže, tak snad nám to vydrží.

3. Táborový den

Hlavním tématem dnešního dne byla návštěva tábora 21. oddíu skautek z Prahy, které táboří na druhé straně Malíkova. Kluci se seznámili a zahráli si pár her s nimi. Trochu nám jednu z her zpestřilo vosí hnízdo, ale z kluků dostal žihadlo jen Kozlík.

Vedení se přes den věnovalo vylepšovákům na tábořišti, máme novou polici na hrnce a brzy otevřeme táborovou posilovnu.

4. Táborový den

Dnešek byl věnován Datlovo velké hře Nadvláda, která začala hned po raním nástupu a skončila až nočním závěrem. Věříme, že kluci budou mít silné zážitky k vyprávění.

Už jsme odehráli první kolo skupin v turnaji ve Spikeballu, už brzy se bude vyřazovat.

5. Táborový den

Dneska jsme si vyzkoušeli, jak se volají hasiči a jak vypadá hasičské auto na tábořišti. Než se vyděsíte, pouze likvidovali hnízdo sršní. Nakonec se s nimi i Datel svezl na tábořiště holek.

Poslední den bez vlčat jsme si užili brigádkou a dlouhodobkou. Zatím jsou všichni podezřele zdraví, tak snad to vydrží.

6. Táborový den

Ráno jsme si šli doplnit zásoby do krámku v Bednárečku, kluci si nakoupili sladkosti. Také si vyzkoušeli vězeňskou atmosféru v Brumlově hře.

Mezitím vlčátka cestovala vlakem k nám na tábořiště. Večer je čekala hostina a rozdělili se do kolejí.

7. Táborový den

Den jsme zahájili parádní taneční rozcvičkou, nejspíše si ji zopakujeme v návštěvní neděli. Máte se na co těšit. Přes den se skauti šli vykoupat k rybníkům, kde se stal úraz Bramborovi při skákání do vody. Trochu si loknul, ale jinak se mu nic nestalo.

Dnešním dnem jsme přivítali dva nové brášky Bobka a Romana mezi skauty, protože splnili nováčkovskou zkoušku a složili skautský slib.

8. Táborový den

Dnešní pekelně horký letní den jsme strávili zejména u vody. Vlčata si vyzkoušela pádlování na rybnících a skauti prokládali baseball koupáním v řece. Odpoledne jsme si zahráli dlouhodobku.

9. Táborový den

Dnešní den se nám trochu nepovedl. Vzhledem k očekávanému dešti jsme přizpůsobovali program aktuálnímu počasí. Vlčata si vyzkoušela finskou stezku na košťatech a skauti vědomostní kvíz.

Bohužel jsme se dnes dvakrát podívali do hradecké nemocnice, jednou s Lukym, který dostal antibiotika a musí se vrátit domů. Podruhé pak s Brumlou, který si příště bude dávat větší pozor při práci s dlátem.

10. Táborový den

Dnes se hrály hry bez hranic, kterým byl věnován skoro celý den. Bohužel nám trochu pršelo, ale dalo se to zvládnout. Až přes noc bylo pořádně mokro.

11. Táborový den

Vzhledem ke špatnému počasí jsme celý den strávili hraním deskovek v hangáru. Až večer jsme mezi rovery přivítali Romana a Sašu, a formálně také Honzu.